3 tygodnie

Dziś mija 3 tygodnie jak jest z nami na świecie nasza dzidzia kochana Kubuś. Fakt, że w momencie pisania tego wpisu nie było go jeszcze na świecie bo jak wiemy urodził się o 15:21. Ale minęło już 3 tygodnie. Kochamy Cię nasz mały kochany łobuzie.

Budowa tarasu

Jak wszyscy już wiedzą budujemy z żoną taras do naszego domu, który jak wszyscy wiedzą w tym roku ociepliliśmy. Taras ma wylaną posadzkę, zabudowaną jedną ścianę z bloczków lekkiej zabudowy Ytong, oraz ułożone krokwy na dach który będzie z już zamówionej blachodachówki BudMat Aria. Dziś wstawiliśmy dwa duże okna i zastanawiamy się w jaki sposób zrobić trzecią ścianę. Zdjęcia z naszego tarasu dostępne są w zakładce Galeria.

Maluszek

Mama i synekDziś o 15:21 urodził nam się nasz ukochany synek, na początku moja żona nie chciała mi powiedzieć albo mówiła, że jeszcze nie wie jak będzie miał na imię. Okazało się szybko po urodzeniu jak pielęgniarka mi go przyniosła że małżonka powiedziała że ma na imię Jakub. Bardzo mi się spodobało i teraz jest już na świecie nasz kochany Kubuś.

Ocieplanie domu

DomZaczynamy ocieplać dom to ostatnie zdjęcie jakie zostało zrobione przed ocieplaniem. Tym którym wydaje się, że ocieplenie domu to tylko przyklejenie styropianu i to za niewielką kwotę są w dużym błędzie. Policzcie sobie sami ile kosztuje przykładowo na nasz dom 280m2, 300mb siatki, 24 tuby kleju do styropianu, 800kg zaprawy do zatapiania siatki, około 1300 kołków i koszty rusztowania, robocizny, prądu, wody itp. itd.

Nie liczę tu oczywiście struktury której nie położymy w tym roku ze względu na koszty jakie musimy w tą inwestycję włożyć. Po ociepleniu napiszę jak teraz wygląda nasz dom.