Budowa tarasu

Jak wszyscy już wiedzą budujemy z żoną taras do naszego domu, który jak wszyscy wiedzą w tym roku ociepliliśmy. Taras ma wylaną posadzkę, zabudowaną jedną ścianę z bloczków lekkiej zabudowy Ytong, oraz ułożone krokwy na dach który będzie z już zamówionej blachodachówki BudMat Aria. Dziś wstawiliśmy dwa duże okna i zastanawiamy się w jaki sposób zrobić trzecią ścianę. Zdjęcia z naszego tarasu dostępne są w zakładce Galeria.

Ocieplanie domu

DomZaczynamy ocieplać dom to ostatnie zdjęcie jakie zostało zrobione przed ocieplaniem. Tym którym wydaje się, że ocieplenie domu to tylko przyklejenie styropianu i to za niewielką kwotę są w dużym błędzie. Policzcie sobie sami ile kosztuje przykładowo na nasz dom 280m2, 300mb siatki, 24 tuby kleju do styropianu, 800kg zaprawy do zatapiania siatki, około 1300 kołków i koszty rusztowania, robocizny, prądu, wody itp. itd.

Nie liczę tu oczywiście struktury której nie położymy w tym roku ze względu na koszty jakie musimy w tą inwestycję włożyć. Po ociepleniu napiszę jak teraz wygląda nasz dom.